Aktualności Aktualności

Choinki Nadziei

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas radości miłości i nadziei. W tym czasie patrzymy na siebie bardziej życzliwie oraz myślimy o niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Właśnie ten cel przyświecał dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 89, które z entuzjazmem zaangażowały się w akcję  „Choinki nadziei” organizowaną przez Fundację Ekologiczną Arka i Lasy Państwowe.

Przy wtórze leśnych odgłosów, zapachu lasu i w świątecznej atmosferze wspólnie wykonywaliśmy „BOMBKI PROSTO Z LASU” oraz papierowe serduszka i gwiazdki. Olchowe krążki z pięknie wybarwionymi słojami rocznymi same w sobie stanowiły nie lada ozdobę, niektóre zostały przyozdobione techniką decoupage. Warsztaty edukacyjne dotyczące drewna i świątecznych tradycji związanych z udziałem świerka - bożonarodzeniowego gościa w naszych domach - przyjęte zostały z wielkim  entuzjazmem. 

Podsumowaniem spotkania w Łysym Młynie było ubranie pachnącego lasem świerka i wykonanie pamiątkowej fotografii.

Pamiętajcie! Kupując choinkę z Lasów Państwowych mamy pewność, że została ona świeżo ścięta, pozyskana legalnie i z poszanowaniem praw środowiska oraz ma najkorzystniejszą cenę na rynku, gdyż pochodzi prosto od producenta. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 89 w Poznaniu co roku w swoje progi zapraszają żywe drzewka, nasze rodzime świerki pospolite. Jak mówią: „żywa choinka dodaje nie tylko magii i wyjątkowego świątecznego klimatu w szkole, ale przede wszystkim jest w 100% ekologiczna, będąc surowcem całkowicie odnawialnym”. Drzewko od teraz miało przebyć długą drogę do dzieci wspieranych przez Caritas. Ten dar serca domownicy przyjęli z wielką radością. Uczniowie podczas przekazania choinki przygotowali specjalny program artystyczny: wyrecytowali wierszyki o Mikołaju oraz zaśpiewały piosenkę świąteczną ,, Jingle bells". Po zakończonym występie otrzymały słodki poczęstunek.

W ten sposób uczniowie poznańskiej szkoły podali dalej „zieloną” radość, a akcję podsumowali słowami: „Choinki Nadziei” to akcja, która nie tylko daje nadzieje obdarowywanym, lecz także uczy naszych wychowanków empatii i wrażliwości. W przyszłym roku z przyjemnością weźmiemy w niej udział!”.