Aktualności Aktualności

Inwentaryzacja dzików

21 października br. Nadleśnictwo Łopuchówko na polecenie Ministra Środowiska i zgodnie z decyzją Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych nr 498 z dnia 29.09.2016 roku, przeprowadziło inwentaryzację dzików w obwodach dzierżawionych i wyłączonych z wydzierżawienia. Inwentaryzacja ta jest częścią ogólnokrajowej akcji liczenia dzików, która odbywa się w dniach od 13.10.2016 do 06.11.2016 we wszystkich nadleśnictwach.

W liczeniu dzików oraz „przy okazji" jeleni, danieli i saren w poszczególnych miotach, udział wzięli pracownicy nadleśnictwa, zakłady usług leśnych oraz członkowie kół łowieckich. Zwierzęta inwentaryzowano metodą tyraliery zwaną również „pędzeniami próbnymi", na losowo wybranych powierzchniach, znajdujących się w zarządzie nadleśnictwa.

Uczestnicy liczenia zebrali się krótko przed świtem i podczas szybkiej odprawy przeprowadzonej przez nadleśniczego, podzieleni zostali na grupy (obserwatorów i naganiaczy) i otrzymali karty pędzeń na których zapisywali zauważone zwierzęta. Pogoda dopisała, liczenie przebiegło bez większych utrudnień, a na zakończenie na wszystkich czekał ciepły posiłek na świeżym powietrzu.

Do przeprowadzenia inwentaryzacji w nadleśnictwie zaangażowanych zostało ponad 150 osób.

Wyniki wkrótce.