Aktualności Aktualności

KOMUNIKAT

Informacja o planowanych zabiegach z zastosowaniem środków ochrony roślin przy użyciu sprzętu agrolotniczego oraz o wprowadzeniu okresowego zakazu wstępu do lasu. [Aktualizacja daty]

W terminie od 4 maja do 20 maja br. na terenie Nadleśnictwa Łopuchówko przeprowadzony zostanie zabieg ograniczania liczebności chrabąszcza majowego, z zastosowaniem środka chemicznego MOSPILAN 20 SP. Opryski agrolotnicze planowane są na powierzchni 761,90 ha w kompleksach leśnych zlokalizowanych w miejscowościach: Dąbrówka Kościelna, Boduszewo, Łopuchówko na polach zabiegowych zobrazowanych na załączonej mapie.

Obszar zabiegu obejmował będzie tereny gmin:

  • Kiszkowo (powiat gnieźnieński)
  • Murowana Goślina, Pobiedziska (powiat poznański)
  • Skoki (powiat wągrowiecki)

Stosowany przy opryskach środek chemiczny prewencja - czas, po zastosowaniu środka ochrony roślin, w którym człowiek i zwierzęta nie powinni stykać się ani przebywać w pobliżu miejsc, także w obiektach, w których zastosowano środek ochrony roślin MOSPILAN 20 SP nie posiada okresu prewencji  odnośnie przebywania człowieka w miejscu zabiegu, pod warunkiem wyschnięcia cieczy.

W celu zapoznania się z warunkami stosowania środka oraz szczegółami związanymi ze zwalczaniem imago (postaci dorosłej) chrabąszcza majowego zachęcamy do zapoznania się z etykietą środka MOSPILAN 20 SP.

W okresie wykonywania zabiegów agrolotniczych (ok. 2 dni) wprowadzony zostanie okresowy zakaz wstępu do lasu.

Przedmiotem zabiegu agrolotniczego będzie chrabąszcz majowy (Melolontha melolontha), groźny szkodnik drzewostanów i upraw leśnych, a także rolniczych i sadowniczych. Najpoważniejsze szkody wyrządzają larwy chrabąszczy - pędraki, które obgryzając korzenie sadzonek zagrażają trwałości upraw.

Dodatkowo informujemy, że na 7 dni przed planowanym zabiegiem zostaną Państwo poinformowani o przewidywanej jego dacie.

Więcej informacji znajdą Państwo w zamieszczonych poniżej załącznikach.