Aktualności Aktualności

MTB Maraton Czerwonak oraz Rajd z duszą

Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach sportowych na terenie gminy Czerwonak.

Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko „Pałuki” oraz Urząd Gminy Czerwonak organizują Rajd Turystyczno-Sportowy pod nazwą Wyścig Kolarski MTB Maraton Czerwonak 2018. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę na terenie Puszczy Zielonki, w tym także w okolicach Dziewiczej Góry. Start przewidziany jest na godzinę 11.15 (dystans mega – 64 km) oraz 11.30 (dystans mini – 32 km), z ośrodka rekreacyjnego Tropicana-Owińska (ul. Plażowa 1, 62-005 Owińska, gmina Czerwonak).

Zapisy przez stronę internetową (link) do czwartku 26.04. do godziny 17:00 oraz na miejscu w biurze zawodów w godzinach jego funkcjonowania (8.30 - 10.30).

Dla osób, których interesuje bardziej rekreacyjna jazda przygotowano interesującą alternatywę: „Sektor 28 – Rajd z duszą – Czerwonak”.

„Osoby, które chciałyby przejechać przez tereny w okolicy Czerwonaka i Puszczy Zielonki w tempie nie wyścigowym, a rekreacyjnym zachęcamy do uczestnictwa w rajdzie rowerowym, który odbędzie się w niedziele 29 kwietnia o godzinie 10 w Czerwonaku. 

Można rowerem przejeżdżać przez Puszczę szybko - tak na pewno pojadą uczestnicy Maratonu MTB na trasie MINI i MEGA, ale w ten sposób trudno dostrzec całe piękno tego terenu. Warto też spokojnie podróżować po Puszczy, szczególnie gdy nie ma powodu do pośpiechu. Trasa Sektora 28 wynosi połowę dystansu trasy MINI, czyli około 17 km. Wyruszymy, tak jak później Zawodnicy Maratonu MTB, trasą w kierunku leśniczówki Potasze. Pojedziemy do Kamińska i dalej do Trzaskowa, a stamtąd na południe do trasy rowerowej R-1, którą powrócimy do Owińsk.

Nasza droga ma kształt ósemki, a może motyla. Zapewne niejednego pięknego motyla spotkamy też po drodze.”  (żródło: www.gpmtb.pl)

Informujemy, że dla mieszkańców gminy Czerwonak udział we wspomnianych rajdach jest bezpłatny.