Aktualności Aktualności

O dzikiej naturze wilka słów kilka

Podsumowanie wernisażu fotograficznego

Bohater wielu przysłów, a także niejednej bajki - także tej najbardziej znanej o Czerwonym Kapturku… Za przyczyną wilka, bo to o nim mowa, wieczorem 11 grudnia w Salonie FOTONATURA w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Dziewicza Góra” zgromadziły się prawdziwe tłumy. Wernisaż wystawy fotografii Antoniego Kasprzaka „WILK – DZIKA NATURA” połączony z wykładem wybitnego zoologa prof. dr hab. Andrzeja Bereszyńskiego był wielką atrakcją dla przedstawicieli różnych grup zainteresowanych biologią i ekologią tego gatunku.

Podczas uroczystego otwarcia wystawy „WILK – DZIKA NATURA” Antoni Kasprzak – leśnik zaangażowany w ochronę przyrody, wielokrotnie nagradzany w dziedzinie fotografii przyrodniczej – z niezwykłą skromnością opowiedział o swoich spotkaniach z wilkami w Puszczy Noteckiej. Goście, zainteresowani szczegółami obserwacji, zasypywali autora gradem pytań i chętnie dzielili się własnymi spostrzeżeniami.

Po zakończeniu wernisażu zebrani wysłuchali prelekcji prof. Andrzeja Bereszyńskiego, który przedstawił historię ochrony wilka w Polsce, a także opowiedział o swoich doświadczeniach z badań nad tym gatunkiem w Stacji Doświadczalnej w Stobnicy. Dla przybyłych gości spotkanie było okazją do wymiany informacji, a także znalezienia odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Poniedziałkowy wieczór z pewnością na długo zapisze się w pamięci zebranych.

Wystawę można oglądać do 10 lutego 2019 roku w salonie FOTONATURA w godzinach funkcjonowania OEPL „Dziewicza Góra”, które znaleźć można pod tym linkiem ⇒ Ośrodek Dziewicza Góra.