Aktualności Aktualności

Wmurowanie kamienia węgielnego pod Kapliczkę św. Huberta

AKT EREKCYJNY

wmurowania Kamienia Węgielnego pod budowę Kapliczki poświęconej św. Hubertowi w miejscowości Łopuchówko w Puszczy Zielonka nieopodal siedziby Nadleśnictwa Łopuchówko.

Roku Pańskiego 2016, w 1050-rocznicę Chrztu Polski, dnia 13 września kiedy Prymasem Polski był Abp Wojciech Polak, Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych był Konrad Tomaszewski, Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych był Tomasz Markiewicz, proboszczem Parafii Długa Goślina był ks. Jan Kwiatkowski, Nadleśniczym Nadleśnictwa Łopuchówko był Tomasz M. Sobalak, Prymas Polski Abp Wojciech Polak dokonał wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę kapliczki poświęconej św. Hubertowi - patronowi leśników i myśliwych.

Dodatkową inspiracją do podjęcia decyzji o budowie kaplicy były przypadające w 2017 roku: 70-rocznica powołania Nadleśnictwa Łopuchówko oraz 200-lecie funkcjonowania administracji leśnej na terenach obejmujących dzisiejsze nadleśnictwo.

W dzieło budowy zaangażowało się wiele osób i instytucji. To dzięki funduszom leśników i myśliwych zrzeszonych w Kołach Łowieckich pracujących i polujących na terenie dzisiejszego nadleśnictwa wznosimy kaplicę w podziękowaniu za odczuwalną opiekę tego świętego nad naszymi lasami, naszą zwierzyną i nad nami leśnikami i myśliwymi. To zobowiązuje.

Ad maiorem Dei Gloriam. Amen.

Potwierdzenia faktu rozpoczęcia budowy kapliczki poprzez wmurowanie niniejszego aktu swoimi podpisami dokonali obecni na uroczystości:

  • J. Em. Ks. Abp. Wojciech Polak - Prymas Polski
  • Ks. Jan Kwiatkowski - Proboszcz Parafii w Dł. Goślinie
  • Tomasz Markiewicz - Dyrektor RDLP w Poznaniu
  • Tomasz Sobalak - Nadleśniczy Nadleśnictwa Łopuchówko