Aktualności Aktualności

Uwaga!!! Komunikat

Dotyczy Poligonu Biedrusko

Informujemy, że w dniach 16.04 - 27.04.2018 r. na terenie poligonu Biedrusko odbędą się ćwiczenia Pododdziałów Wojsk Lądowych.

W związku z powyższym, w tym okresie intensywne strzelania i ćwiczenia odbywać się będą od godz. 7.00 (rano) do 4.00 (w nocy) od poniedziałku do soboty.

Mając powyższe na uwadze, w ww. dniach obowiązuje kategoryczny zakaz wstępu na poligon w tym także dla osób nie będących pracownikami resortu obrony narodowej a posiadających przepustki /zgodnie z ustawą z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP (Dz. U. z dnia 20.04.2002 r. nr 42 poz. 368 art. 79)/ a osoby, które zostaną zatrzymane będą podlegać karze grzywny.

Zakazem objęty będzie również przejazd przez poligon osób cywilnych posiadających stosowne przepustki (droga Biedrusko - Złotniki / Złotkowo).

 

[AKTUALIZACJA 19.04]

Otrzymaliśmy od wojska informacje uściślające powyższy komunikat.

W sobotę (21.04) będzie można poruszać się po drogach pod warunkiem, że szlaban nie jest zamknięty lub nie stoi regulacja ruchu. Zakładamy, że kolumny zjadą po nocnych strzelaniach w piątek wieczorem lub w nocy z piątku na sobotę do Biedruska. Plan może się jednak zmienić, co spowoduje przejazd w sobotę w godzinach przedpołudniowych.

W niedzielę (22.04) natomiast nie są planowane żadne działania wojskowe.