Aktualności Aktualności

Wystawa „Spacer FOTOPUSZCZA Zielonka” już otwarta!

Najpierw były warsztaty fotografii przyrodniczej. Później ich uczestnicy musieli wybrać spośród wykonanych ujęć to najlepsze i poddać je krytyce internautów. Podczas zabawy na portalu społecznościowym Facebook przy kolejnych zdjęciach przybywało polubień. Nareszcie nadszedł czas, by nagrodzić miłośników fotografii, a efekty ich pracy, w postaci wystawy, przedstawić szerszej publiczności! Wszystko po to, by ukazać i docenić piękno Puszczy Zielonki.

 

W poniedziałkowy wieczór 11 lutego 2019 roku w Salonie FOTONATURA w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Dziewicza Góra miał miejsce wernisaż wystawy „Spacer FOTOPUSZCZA Zielonka”, która jest zwieńczeniem warsztatów fotograficznych o tej samej nazwie. Swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami warsztatów dzielił się znany i ceniony fotograf przyrody – Tomasz Skorupka. Podczas czterech edycji – wiosennej, letniej, jesiennej i zimowej - uczestnicy pod czujnym okiem specjalisty przez 2 dni doskonalili swój fotograficzny warsztat. Dzięki temu ukazali piękno Puszczy Zielonki w czterech porach roku. Organizatorem warsztatów był Związek Międzygminny Puszcza Zielonka we współpracy z Nadleśnictwem Łopuchówko. Celem przyświecającym pomysłodawcom spotkań jest promowanie walorów przyrodniczych Puszczy Zielonki, a także zachęcenie do aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Wernisaż stał się okazją, by nagrodzić autorów fotografii i podsumować zabawę, podczas której internauci wybrali swoje ulubione ujęcia. Spotkanie zakończyło wspólne ognisko, wokół którego, pomimo niesprzyjającej aury, zgromadziło się wielu uczestników wernisażu. W wydarzeniu łącznie wzięło udział ok. 60 osób. Wystawę można podziwiać do 14 kwietnia w godzinach funkcjonowania OEPL Dziewicza Góra, które znaleźć można na stronie

http://www.lopuchowko.poznan.lasy.gov.pl/osrodek-dziewicza-gora

 

Zachęcamy do udziału w kolejnym cyklu warsztatów fotograficznych „Spacer FOTOPUSZCZA Zielonka” i doskonalenia swojego talentu!