Asset Publisher Asset Publisher

REZERWAT "ŚNIEŻYCOWY JAR" 2016

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że śnieżyca wiosenna pokazała się w tym roku wyjątkowo wcześnie. W związku z ciepłą zimą i wysokimi temperaturami w styczniu i na początku lutego malutkie liście śnieżycy powoli zaczynają wyłaniać się spod ziemi i liści. Zapraszamy do śledzenia informacji na stronie jak i na naszym profilu facebookowym: Nadleśnictwo Łopuchówko Ośrodek Edukacji Leśnej Łysy Młyn

Jak co roku w tym miejscu zamieszczane będą najnowsze informacje

16.03.2016

Szanowni Państwo, uprzejmie przypominamy, że teren Rezerwatu Śnieżycowy Jar jest położony na terenie poligonu wojskowego i tak jak na każdy obiekt wojskowy obowiązuje tam zakaz wstępu. Zapraszamy do rezerwatu w weekendy!

 

7.03.2016

Kwitnie już 20-30% kwiatków. Najlepszego efektu spodziewamy się w weekend 19-20 marca.

26.02.2016

Przez ostatnie nocne przymrozki, śnieżyca znacznie spowolniła rozwój. Ten weekend nie będzie dobrym momentem do odwiedzania Rezerwatu. Kwiatków prawie nie widać, a jak już jakiś uda się dostrzec, to są to wyłącznie pojedyncze roślinki i malutkie skupiska.

20-21.02.2016

 

16.02.2016

9.02.2016

 

 

Jak co roku, wczesną wiosną Rezerwat Śnieżycy Jar zamienia się w  przepiękne miejsce, gdzie każdy może podziwiać masowy rozkwit śnieżycy wiosennej.  Przez trzy tygodnie przez ten mały rezerwat przewija się kilka tysięcy osób. Dlatego w trosce o Państwa bezpieczeństwo wprowadziliśmy kilka działań regulujących ruch na obszarze rezerwatu jak i w jego najbliższym sąsiedztwie.

 
Dla wszystkich turystów, którzy pojazdami dotrą do rezerwatu, uprzejmie informujemy, że przygotowane są  dwa parkingi zlokalizowane poza lasem :

- od strony Uchorowa, przy leśniczówce

- we wsi Starczanowo


 


Pokaż Rezerwat "Snieżycowy Jar" na większej mapie

 

Prosimy o pozostawienie swoich pojazdów na parkingach, a w dalszą drogę prosimy udać się pieszo. Rozwiązanie takie podyktowane jest koniecznością zachowania porządku oraz komfortu wszystkich osób odwiedzających Rezerwat.

Obowiązek ten wynika również z art. 29 ustawy o lasach, który mówi :

1. „Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgiem lub motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach. Nie dotyczy to inwalidów poruszających się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb.

2. Postój pojazdów, o których mowa w pkt 1, na drogach leśnych jest dozwolony wyłącznie w miejscach oznakowanych.

Rozszerzając wyjątek art. 29 dla możliwości łatwego dotarcia do śnieżycy osobom niepełnosprawnym zorganizowany został dodatkowy parking w bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki prowadzącej do rezerwatu. Z parkingu tego mogą korzystać inwalidzi poruszający się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb, oraz osoby przywożące niepełnosprawnych z ograniczoną możliwością samodzielnego poruszania się.

Zapraszamy Państwa do odwiedzania rezerwatu.

Prosimy jednocześnie o przestrzeganie podanych ustaleń oraz uwag leśników pilnujących porządku.