Asset Publisher Asset Publisher

Wieża Widokowa na Dziewiczej Górze

Ośrodek Nadleśnictwa Łopuchówko przy parkingu leśnym Dziewicza Góra otworzył swoje podwoje przed mieszkańcami gminy Czerwonak i turystami.

Jest to miejsce aktywnego wypoczynku na łonie przyrody zarówno dla trenujących sporty, osób korzystających z uroków Dziewiczej Góry pod kątem rekreacyjnym jak i rodzin z dziećmi szukających atrakcji i ciekawych form spędzenia wolnego czasu w otoczeniu natury.

Już teraz odbywają się tu różnorodne rajdy turystyczne i zawody sportowe (rowerowe, biegowe, łucznicze i inne), imprezy kulturalne i integracyjne, spotkania przy ognisku, wystawy, warsztaty i plenery artystyczne. Dużą atrakcją dla odwiedzających jest już teraz ogólnodostępna wystawa zdjęć w ramach stałej ekspozycji Salonu Fotografii Przyrodniczej „Foto-Natura"

W ramach Ośrodka Dziewicza Góra rozbudowywana  jest oferta turystyczna z wykorzystaniem wieży widokowej i najbliższych szlaków, edukacja przyrodnicza (wycieczki dla szkół i przedszkoli) Można tu także zorganizować spotkanie dla grup przy ognisku jak i przysiąść po spacerze czy przejażdżce rowerowej na słonecznym tarasie. 

Wieża obserwacyjna

czynna jest w październiku

od poniedziałku do niedzieli

w godzinach:

10:00-15:45

 

listopad, grudzień 9:00-14:45

 

Wejście na wieżę obserwacyjną jest BEZPŁATNE.

 

W celu otwarcia wieży prosimy o zgłoszenie się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo- Leśnej Dziewicza Góra.

 

Kontakt do gospodarza obiektu

Opiekun ośrodka:

Karolina Kapałka- Boratyńska 608 347 190

k.kapalka-boratynska@poznan.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Łopuchówko tel. 61 8122161

 


Parking leśny w Boduszewie


  Parking leśny w Boduszewie to idealne miejsce na spotkanie rodzinne, piknik ze znajomymi lub imprezę szkolną przy ognisku.

Znajduje się on przy leśniczówce Boduszewo w oddziale leśnym 140f leśnictwa Boduszewo.

Dojechać do parkingu można kierując się z miejscowości Boduszewo w stronę miejscowości Huciska.

Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod nr telefonu 608-347-190

Korzystanie z parkingu jest bezpłatne.

W przypadku chęci zorganizowania ogniska na parkingu, należy bezwzględnie, w dniu organizowanej imprezy/spotkania dowiedzieć się o stopień zagrożenia pożarowego w Punkcie Alarmowo-Dyspozycyjnym Nadleśnictwa Łopuchówko pod nr telefonu 61-8-122-485. W przypadku 3 stopnia zagrożenia pożarowego (najwyższego) nie ma możliwości rozpalenia ogniska. Drewno na ognisko należy zorganizować we własnym zakresie.

 

Kalendarz rezerwacji obiektów