Wydawca treści Wydawca treści

Ośrodek Edukacji Leśnej w Łysym Młynie

 

TERMINY I GODZINY OTWARCIA ŁYSEGO MŁYNA
W dni powszednie (poniedziałek-piątek) centrum czynne jest w godzinach: 8.00 – 15.00

 

W DNIACH WOLNYCH OD PRACY
 Możliwe jest zwiedzanie Centrum dla grup powyżej 10 osób, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym terminu.

 

KONTAKT
Karolina Prange
e-mail:
karolina.prange@poznan.lasy.gov.pl

Nr tel.  692 704 099

 

ŁYSY MŁYN - ZWIEDZANIE
W odrestaurowanym młynie na trzech kondygnacjach znajduje się między innymi:

·         ekspozycja poświęcona martwemu drewnu 

·         Leśne laboratorium – z którego  korzystać mogą uczniowie szkół wszystkich poziomów nauczania . Przeznaczenie Leśnego laboratorium  to edukacja przyrodnicza uczniów i studentów.
 Leśne laboratorium  nie mogło by istnieć bez możliwości obserwacji świata owadów. W tym celu w budynku Łysego Młyna została również wydzielona część z przeznaczeniem na pracownie entomologiczną. Zgromadzony w niej sprzęt optyczny  i preparacyjny pozwoli zainteresowanym osobą na obserwacje świata owadów, „tak niezwykle różnorodnego o niewyobrażalnych barwach i kształtach … świata, który wielu ludzi nawet nie zauważa, pomimo, że jest tak blisko… na każdym kroku… wokół nas."

·         wystawa zdjęć owadów

 

2. Wokół stawu przygotowano ścieżkę edukacyjną, na której umieszczone są plansze poświęcone tematyce związanej z wodą. Szersze opracowanie tej tematyki, odpowiadające planszom, znajduje się na platformie WLIN.
 

Korzystanie z obiektu jest nieodpłatne

 

GRUPY SZKOLNE

Warunki korzystania:

  1. Po zarezerwowaniu terminu konieczny jest kontakt z opiekunem obiektu, panią Karoliną Prange - telefonicznie pod numerem 692 704 099.
  2. W laboratorium może pracować jednocześnie 16 uczniów + nauczyciel.
  3. W przypadku większych grup nastąpi podział na 2 zespoły, z których jeden odbywa zajęcia we wnętrzu Łysego Młyna w laboratorium, a drugi na ścieżce edukacyjnej „Rola wody w przyrodzie". Taki przypadek wymaga opieki dwóch nauczycieli.
  4. Zajęcia prowadzi nauczyciel opiekujący się grupą po uprzednim wybraniu terminu i tematu.
  5. Do tematu przypisany jest sprzęt, który nauczyciel otrzymuje po poświadczeniu podpisem odbioru. Sprzęt należy zdać osobie opiekującej się obiektem.


Pokaż Łysy Młyn na większej mapie

 

Nauczyciele bliżej lasu

W związku z  realizacją wytycznych zarządzenia nr 57 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie prowadzenia edukacji leśnej społeczeństwa w Lasach Państwowych, Nadleśnictwo Łopuchówko, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu serdecznie zapraszają Nauczycieli Poznania i okolic  do udziału w cyklicznych warsztatach edukacyjnych: „Formy edukacji leśnej społeczeństwa".  Warsztaty mają na celu poszerzenie wiedzy praktycznej z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej,  oraz zaprezentowanie oferty edukacyjnej ośrodków edukacyjnych Nadleśnictwa Łopuchówko. To również doskonały moment na wysłuchanie potrzeb nauczycieli. Poniżej prezentujemy szczegółowy plan warsztatów.

                Warsztaty zakładają współpracę w ramach samodzielnego korzystania przez pedagogów z infrastruktury ośrodków, podczas prowadzenia zajęć w oparciu o wiedzę i materiały przygotowane przez edukatorów leśnych.

                Mamy nadzieję, że poprzez bezpośredni kontakt z pedagogami i wymianę doświadczeń stworzymy wspólnie model najlepszych praktyk sprzyjający pielęgnowaniu wzajemnej współpracy.

                Zgłoszenia na warsztaty prosimy przesłać emailem na adresy: k.kapalka-boratynska@poznan.lasy.gov.pl ; karolina.prange@poznan.lasy.gov.pl

Serdecznie zapraszamy